Wtorek, 13.04.2021 03:49

Rzeszów - Most Karpacki

Most Karpacki
Link źródłowy

Rzeszów kamera na Most Karpacki

Na zdjęciach z kamery widoczna jest zapora wybudowana na rzecze Wisłok przepływającej przez Rzeszów. Obiekt został oddany do użytku w 1974 roku i ma na celu uregulowanie koryta rzeki, a utworzony zalew pełni rolę zbiornika retencyjnego. Na grzbiecie zapory utworzono jezdnię, która w znacznym stopniu usprawniła komunikację w mieście, stanowi ona część alei Powstańców Warszawy.

Bardzo szybko po wybudowaniu zapory i oddaniu jej do użytku wyszły błędy konstrukcyjne. W planach nie został uwzględniony tak zwany drugi spust, który umożliwiłby spływanie mułu. Jedynym rozwiązaniem jest odmulanie wody Wisłoka, które jest nie tylko bardzo drogie, ale również powoduje wyeliminowanie wszelakiej fauny w rzece.

Zapora na Wisłoku jest potrzebna, gdyż pozwala na kontrolowanie przepływu rzeki, tym samym umożliwiając przetrwanie fal kulminacyjnych podczas powodzi ograniczając straty. Na zaporze wybudowane zostały przepławki, które umożliwiają rybom migrację w górę Wisłoka, a także mała elektrownia wodna produkująca około 3000 MWh.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 7.3 °C (45.1 °F)
  • prędkość wiatru: 6.63 km/h (4.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 320 °
  • zachmurzenie: 90 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Most Karpacki w miejscowości Rzeszów

Most Karpacki

Powiązane kategorie z kamerą nr 628:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.