Poniedziałek, 15.07.2024 01:03

Rzeszów - Okrągła kładka

Okrągła kładka
Link źródłowy

Rzeszów kamera na okrągłą kładkę

Pierwsza okrągła kładka w Polsce powstała właśnie w Rzeszowie. Została otwarta pod koniec 2012 roku i usytuowana jest ponad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego z ulicą Grunwaldzką. Na wyjątkowość kładki w skali kraju wpływa nie tylko kształt, ale i również jej wykończenie.

Balustrada kładki została wykonana ze specjalnie hartowanego i klejonego szkła. Dodatkowym elementem, który coraz częściej występuje w obiektach "wiszących", głównie przy mostach i kładkach jest iluminacja świetlna. Pomost kładki został wyłożony egzotycznym, afrykańskim drewnem - azobe bangossi, które charakteryzuje się dużą odpornością na zmieniające się często warunki atmosferyczne.

Kładka miała pomóc w usprawnieniu ruchu na alei Piłsudskiego zastępując przejścia dla pieszych, które zostały zlikwidowane. Początkowo przez zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu powstawały jeszcze większe korki niż przed powstaniem kładki, lecz w tej chwili jest nieco lepiej. Na kładce zostały ustawione ławki, które sprawiły, że stała się ona również miejscem przeznaczonym do wypoczynku i swoistą atrakcją Rzeszowa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.5 °C (69 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Okrągła kładka w miejscowości Rzeszów

Okrągła kładka

Powiązane kategorie z kamerą nr 627:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.