Środa, 22.05.2024 23:29

Łódź - Park Poniatowskiego

Park Poniatowskiego

Łódź kamera na Park Poniatowskiego

Park im. księcia Józefa Poniatowskiego to dość sporych rozmiarów teren zielony położony praktycznie w samym sercu stolicy województwa łódzkiego. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku, rekreacji, a także spotkań plenerowych.

Park Poniatowskiego powstał w 1910 roku w obrębie dawnych lasów państwowych z inicjatywy włodarzy miasta. Podczas I Wojny Światowej park był ogólnodostępny dla mieszkańców Łodzi. Ze względu na poważny deficyt jedzenia, na rabatach posadzone były ziemniaki, zamiast kwiatów. Z biegiem lat na terenie Parku Poniatowskiego powstała dość duża infrastruktura dla dzieci, a w tym ślizgawka, a także górka przeznaczona do zjeżdżania sankami zimą, która została usypana z ziemi wydobytej podczas kopania stawu. Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku na terenie parku powstała willa, którą zamieszkiwać miał prezydent miasta. Obecnie w budynku mieści się szkoła podstawowa.

Na terenie Parku Poniatowskiego niegdyś znajdował się schron przeciwatomowy, kilka bunkrów, a także szczeliny przeciwlotnicze. Z biegiem lat, ze względów bezpieczeństwa, zostały one w większości zabetonowane. Ich zwiedzanie było po prostu niebezpieczne i takie dalej jest.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.1 °C (60.9 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 50 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Poniatowskiego w miejscowości Łódź

Park Poniatowskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 644:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.