Czwartek, 30.05.2024 06:10

Kamery w Łodzi (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Łódź - opis

Łódź położona jest w centralnej Polsce, w województwie łódzkim, na wzniesieniach Łódzkich. Jest największym, a także najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym województwa. W mieście zobaczyć możemy nietuzinkowe zabytki architektoniczne, na które składają się przede wszystkim postindustrialne obiekty wybudowane w XIX wieku.

Obowiązkowym punktem zwiedzania Łodzi jest przemarsz najdłuższym, bo czterokilometrowym deptakiem, ulicą Piotrkowską, która jest prawie najdłuższą promenadą reprezentacyjną miasta w Europie. Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania stolicy województwa łódzkiego jest Księży Młyn, będący jednym z najlepiej zachowanych obiektów fabryczno-mieszkalnych w Łodzi, został on wybudowany w XIX wieku. Warto także wybrać się na zakupy do niesłychanie popularnej Manufaktury, która obecnie jest centrum rozrywki, kultury i handlu. Jest to unikalny na skalę europejską obiekt, łączący nowoczesne formy i architekturę XIX wiecznych budynków dawnej fabryki. Miasto obfituje w liczne zabytkowe kamienice, wille i pałace, a także obiekty sakralne. W zależności od czasu, który planujemy spędzić w Łodzi, powinniśmy wybrać najważniejsze.

Łódź posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę gastronomiczną i noclegową. Prym w stolicy województwa łódzkiego wiodą oczywiście hotele, lecz przy dłuższym pobycie, jest to rozwiązanie dość drogie, dlatego też przyjeżdżając z grupą znajomych warto rozejrzeć się za hostelami. Kwatery prywatne i pokoje gościnne, choć najczęściej równoważą cenę w stosunku do jakości pomiędzy hotelami, a hostelami, w Łodzi są w znacznej mniejszości i jest ich niewiele.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.