Piątek, 21.06.2024 17:25

Jerzmanowice ↓

  • Droga do Bytomia DK 94

Jerzmanowice - Droga do Bytomia DK 94

Droga do Bytomia DK 94
Link źródłowy

Jerzmanowice kamera droga do Bytomia DK 94

Szklane oko kamery skierowane zostało w stronę Bytomia i na drogę krajową numer 94. Kamera zamontowana została w miejscowości Jerzmanowice położonej w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Droga krajowa numer 94 swój początek bierze w Zgorzelcu, mieście przygranicznym położonym przy granicy z Niemcami, zaś kończy w Korczowej przy granicy z Ukrainą. Droga krajowa numer 94 przecina całą południową Polskę i jest bezpłatną alternatywą dla autostrady A4.

Czajowice w kierunku do Krakowa

Czajowice kamera na drodze

Jerzmanowice to interesująca wieś, malowniczo usytuowana w południowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, nieopodal Krakowa, w urokliwej Dolinie Będkowskiej, która należy do Parku Krajobrazowego Dolinki Podkrakowskiej. Wspaniałe widoki oraz możliwość wypoczynku na łonie natury, z dala od zgiełku miasta sprawia, że region ten odwiedzany jest przez licznych turystów. Amatorzy aktywnego wypoczynku z pewnością zaciekawią się licznymi jaskiniami skrytymi pomiędzy olbrzymimi ostańcami.

Oprócz kapitalnych walorów turystycznych Jerzmanowice mają do zaoferowania ciekawe zabytki, choć jest ich niewiele. Najważniejszym zabytkiem Jerzmanowic jest dawny kościół szpitalny św. Jana Chrzciciela. Ta barokowa kaplica wzniesiona ostałą w XVII wieku i do dziś przetrwała bez większych zmian. Równie ciekawym zabytkiem, również sakralnym, jest kościół św. Bartłomieja Apostoła z XIX wieku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 27.8 °C (82 °F)
  • prędkość wiatru: 5.79 km/h (3.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 51 %
  • kierunek wiatru: 90 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Bytomia DK 94 w miejscowości Jerzmanowice

Droga do Bytomia DK 94

Powiązane kategorie z kamerą nr 1316:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.