Piątek, 21.06.2024 16:15

Hel - Helskie Jajo

Helskie Jajo
Link źródłowy

Hel kamera na Helskie jajo

Helskie jajo jest bardzo charakterystycznym, ale zupełnie zbędnym w okolicy obiektem. Wybudowany w roku 2006, głównie za pieniądze z Unii Europejskiej, jest kolejną inwestycją w Polsce zrealizowaną w myśl zasady "dają pieniądze, trzeba je wydać, nie ważne jak". Jeśli użyć wyobraźni, budynek nie przypomina jaja, a raczej grupę żagli wypełnionych wiatrem. Niestety, jak by nie wytężać umysłu, ciężko doszukać się uroku w tej pozbawionej okien bryle.

Według projektu i założeń inwestorów budynek miał stanowić centrum i główną atrakcję istniejącego portu oraz być ośrodkiem życia portowego. Oprócz barów i restauracji miało się tu mieścić centrum żeglarskie, sanitariaty oraz wzięta sala konferencyjno-widowiskowa.

W dużym, liczącym prawie 470 m2 budynku mieszczą się dwa puby ("Lech" oraz "Pod palącym kotem") i informacja turystyczna. Toalety zastąpione zostały kontenerami sanitarnymi stojącymi przy budynku, sala konferencyjna nie przyciąga tłumnych uczestników spotkań, ani nawet osób chętnych do ich organizacji. Nie ma co się dziwić, Hel nie jest metropolią ani popularnym centrum spotkań biznesowych, a jedynie kurortem letniskowym.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.8 °C (69.4 °F)
  • prędkość wiatru: 10.01 km/h (6.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 89 °
  • zachmurzenie: 15 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1016 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Helskie Jajo w miejscowości Hel

Helskie Jajo

Powiązane kategorie z kamerą nr 496:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.