Niedziela, 26.09.2021 18:25

Gniezno ↓

Gniezno - Panorama miasta

Panorama miasta
Link źródłowy

Gniezno kamera na panoramę Gniezna

Kamera obrotowa, z której mamy okazję zobaczyć panoramę Gniezna, zamontowana została na jednym z wieżowców położonych przy ulicy Żwirki i Wigury (prawdopodobnie 29). Choć jakość obrazu z kamery nie jest najlepsza, to pozwala na dostrzeżenie kilku ważnych, a przede wszystkim ciekawych, gnieźnieńskich obiektów architektonicznych.

Widoczna na zdjęciach świątynia, na którą kamera wykonuje zbliżenie, to Bazylika Prymasowska Sanktuarium św. Wojciecha - najważniejszy gnieźnieński zabytek, bardzo często nazywany Matką Polskich Katedr. Kolejnym i bardzo charakterystycznym oraz zabytkowym budynkiem jest także miejska Wieża Ciśnień, wzniesiona w 1888 roku. Na zdjęciach z kamery widoczna jest jedynie niewielka część wieży, obecnie mieści się w niej sklep myśliwski. Kamera wykonuje także zbliżenie na drogę krajową nr 5 oraz wiadukt Solidarności.

Przez krótką chwilę, podczas wykonywania przez kamerę ruchu obrotowego, widoczne jest Jezioro Świętokrzyskie, usytuowane tuż na północ od śródmieścia. W związku z gromadzącym się w okolicach jeziora ptactwem wodnym, jezioro oraz najbliższe jego okolice traktowane są jako strefa ciszy. Nad Jeziorem Świętokrzyskim uprawiać można jedynie wypoczynek bierny.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.8 °C (65.8 °F)
  • prędkość wiatru: 5.78 km/h (3.59 mph)
  • wilgotność powietrza: 69 %
  • kierunek wiatru: 110 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Gniezno

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 966:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.