Czwartek, 30.05.2024 06:17

Gniew ↓

Gniew - ul. Piłsudskiego

ul. Piłsudskiego
Link źródłowy

Gniew kamera online na ul. Piłsudskiego

Gniew to znane w całej Polsce miasto, głównie za sprawą wspaniałej twierdzy krzyżackiej, nad którą górują cztery charakterystyczne wieże. Latem przed twierdzą odbywają się liczne imprezy historyczne i kulturalnie. Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na ulicy Piłsudskiego usytuowanej tuż przy Placu Grunwaldzkim, czyli Rynku.

Spacerując po ulicach Gniewu warto zwrócić szczególną uwagę na zabudowę miasta, bowiem tworzy ona swoisty skansen architektoniczno-urbanistyczny, który ukształtowany został jeszcze w czasach średniowiecza. Co bardzo istotne, w Polsce nie znajdziemy zbyt wielu takich miast, gdzie aż tak dobrze zachowała się dawna kompozycja przestrzenna. Bardzo ważnym zabytkiem jest, wybudowana w XIV wieku, w stylu gotyckim, fara św. Mikołaja. Niesłychanie ciekawym miejscem jest także ulica Sambora, wzdłuż której biegną niskie domki przypominające swoim wyglądem domki krasnoludków.

Gniew to niewątpliwie ciekawe miasteczko, choć znajdziemy tu niewiele zabytków, to stanowi doskonałą bazę wypadową, bowiem w najbliższych okolicach miasta (do 50 kilometrów) znajduje się wiele przepięknych i zapierających dech w piersiach zabytków.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.7 °C (58.4 °F)
  • prędkość wiatru: 2.75 km/h (1.71 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 57 °
  • zachmurzenie: 63 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1010 hPa

Przykładowy obraz z kamery: ul. Piłsudskiego w miejscowości Gniew

ul. Piłsudskiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 911:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.