Czwartek, 18.07.2024 00:40

Gdańsk - Ulica Słowackiego

Ulica Słowackiego

Gdańsk kamera na ulicę Słowackiego

Największą zmorą turystów i mieszkańców Trójmiasta jest bardzo duży ruch samochodowy na ulicach miasta, wskutek którego tworzą się ogromne korki powodujące frustrację, wśród osób przebywających w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. Pomorska Kolej Metropolitarna, której budowa zostanie ukończona już w tym roku, ma to zmienić.

PKM będzie częścią trójmiejskiego transportu publicznego, a także ułatwi komunikację w dużej części Kaszub. Nowa kolej połączy Gdańsk i Gdynię z lotniskiem w Rębiechowie oraz usprawni przemieszczanie się mieszkańcom i turystom po Trójmieście. Docelowo kolej ma działać na zasadzie popularnego, zachodniego systemu "park&ride" - "parkuj&jedź". W teorii mieszkańcy i turyści zostawiają swój samochód przy jednym z przystanków PKM i pokonują trasę szybką i nowoczesną kolejką.

Na powyższym obrazie z kamery widoczny jest wiadukt przebiegający nad ulicą Słowackiego w Gdańsku. Obecnie nowy most "zdaje" testy obciążeniowe, które mają miejsce od lutego 2015 roku. Pierwsze przewozy pasażerskie zaplanowane są już na 1 września tego roku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.3 °C (61.3 °F)
  • prędkość wiatru: 3.32 km/h (2.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 73 %
  • kierunek wiatru: 150 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Słowackiego w miejscowości Gdańsk

Ulica Słowackiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 466:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.