Czwartek, 18.07.2024 01:53

Gdańsk - Pas startowy

Pas startowy
Link źródłowy

Gdańsk web kamera na pas startowy

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w ciągu ostatnich 4 lat diametralnie się zmienił, i pomimo wielu zakończonych już inwestycji prowadzone są kolejne. Jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych na gdańskim lotnisku w 2015 roku, dotyczących bezpieczeństwa pasażerów, jest podniesienie kategorii systemu ILS.

Aby możliwe było podniesienie kategorii system ILS, który pozwala pilotom na wykonywanie operacji lotniczych przy złych warunkach atmosferycznych, konieczne jest zainstalowanie oświetlenia osiowego na drogach kołowania i płytach postojowych. System ten, ma zacząć działać w gdańskim porcie jeszcze w tym roku. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy będzie drugim lotniskiem w Polsce z systemem ILS II kategorii. Oprócz wspomnianego wcześniej oświetlenia, aby możliwe było podniesienie kategorii system ILS, konieczny był także remont pasa startowego na gdańskim lotnisku.

Niestety, pomimo bardzo dobrej jakości zdjęć z kamery, istnieje raczej niewielka szansa na ujrzenie startującego lub lądującego samolotu, bowiem zdjęcia te są dość rzadko odświeżane, mniej więcej co około 30 minut.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15 °C (58.9 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 72 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1020 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Pas startowy w miejscowości Gdańsk

Pas startowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 947:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.