Środa, 22.05.2024 23:49

Bolesław ↓

Bolesław - Droga do Bytomia DK 94

Droga do Bytomia DK 94
Link źródłowy

Bolesław kamera Droga do Bytomia DK 94

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia w formie odświeżanego obrazu co kilka minut, została zamontowana na terenie miasta Bolesław, a jej obiektyw skierowany został w stronę drogi krajowej numer 94, w kierunku Bytomia. Bolesław położony jest w odległości około 50 kilometrów od Bytomia, na wschód.

W Bolesławiu nie znajdziemy zbyt wielu atrakcji turystycznych, niemniej jednak w najbliższej okolicy, a dokładniej w Olkuszu, znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków. Miłośnikom historii i chcącym poznać regionalną kulturę polecamy Muzeum Wikliniarstwa znajdujące się w XVIII-wiecznym dworku Machnickich, gdzie prezentowane są dzieła z wikliny. W Olkuszu znajduje się także ciekawe Muzeum Pożarnictwa, które z pewnością zachwyci małych i dużych chłopców. Na wystawie zobaczyć możemy dzwon alarmowy z 1647 roku, sztandar i hełm skórzany ze złotym grzebieniem z 1885 roku, a także liczne fotografie, dyplomy oraz mundury z okresu międzywojennego.

Amatorzy zabytkowych obiektów z pewnością powinni zwrócić szczególną uwagę na kamienice sytuowane na Rynku, a także neogotycką dzwonnicę z 1913 roku. W miasteczku znajduje się także dość duży fragment, dobrze zachowany, obwarowań miejskich.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.2 °C (59.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.35 km/h (2.7 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 250 °
  • zachmurzenie: 89 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Bytomia DK 94 w miejscowości Bolesław

Droga do Bytomia DK 94

Powiązane kategorie z kamerą nr 1310:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.