Sobota, 12.06.2021 13:46

Białka Tatrzańska - Główna ulica

Białka Tatrzańska kamera na główną ulicę

Obecnie Białka Tatrzańska to niesłychanie popularna miejscowość turystyczno-narciarska, choć jeszcze kilkanaście lat temu, odwiedzana była przez stosunkowo niewielu urlopowiczów, przytłoczona popularnością leżącej tuż opodal Bukowiny Tatrzańskiej. Dziś te stosunkowo niewielkie miasteczko, a właściwie wieś, zamieszkana przez zaledwie 2000 osób, pochwalić się może jednym z największych kompleksów narciarskich w Polsce.

Warto jednak pamiętać także o tym, że Białka Tatrzańska to nie tylko doskonałe miejsce na narty, ale także fenomenalna baza wypadowa na okoliczne szlaki, do Bukowiny Tatrzańskiej, a także Zakopanego. Roztaczające się stąd przepiękne krajobrazy i kapitalne widoki na Tatry, zachęcające do długich wędrówek pieszych, rowerowych a nawet konnych. Ponadto amatorzy sportów wodnych latem mogą wybrać się na spływ kajakowy rzeką Białką.

Kamera została zamontowana przy głównej ulicy w Białce Tatrzańskiej. Choć nie ukazuje zbyt wiele, a zdjęcia w niewielkim stopniu oddają klimat tego góralskiego miasteczka, to w Białce na prawdę można poczuć, zobaczyć i doświadczyć kultury i tradycji góralskich. Choć trzeba przyznać, że "nachalny marketing" jest tu coraz bardziej widoczny.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21 °C (69.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.51 km/h (2.18 mph)
  • wilgotność powietrza: 61 %
  • kierunek wiatru: 286 °
  • zachmurzenie: 58 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Główna ulica w miejscowości Białka Tatrzańska

Główna ulica

Powiązane kategorie z kamerą nr 1109:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.