Piątek, 21.06.2024 15:35

Antonin ↓

  • Droga do Poznania DK 11

Antonin - Droga do Poznania DK 11

Droga do Poznania DK 11
Link źródłowy

Antonik kamera droga do Poznania DK 11

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana w Antoninie, niewielkiej wsi położonej w województwie wielkopolskim, powiecie ostrowskim. Obiektyw kamery skierowany został w kierunku Poznania, w stronę drogi krajowej numer 11. Antonin oddalony jest od Poznania o około 133 kilometry na południowy-wschód.

Jak już wspomnieliśmy, Antonin to niewielka miejscowość. I mimo swoich niewielkich rozmiarów, pochwalić się może dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Wielkopolski, ale także i Polski. Swoją ogromną popularność Antonin zawdzięcza Pałacowi Myśliwskiemu Książąt Radziwiłłów, w którym każdego roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni" oraz inne koncerty muzyki klasycznej. Z zewnątrz pałac pomalowany jest na żółty kolor podkreślający jego walory. We wnętrzu natomiast znajdują się piękne poroża oraz nuty Chopina.

Do największych atrakcji Antonina należy zaliczyć także Jezioro Szperek, będące po prostu dużym stawem, który jest położony niezwykle malowniczo, wśród lasów oraz opisanego powyżej pałacu Radziwiłłów. Nad jeziorem znajduje się piaszczysta plaża i kąpielisko, a tuż obok funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkty gastronomiczne oraz domki letniskowe.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 30.1 °C (86.2 °F)
  • prędkość wiatru: 6.61 km/h (4.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 43 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 43 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Poznania DK 11 w miejscowości Antonin

Droga do Poznania DK 11

Powiązane kategorie z kamerą nr 1355:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.