Czwartek, 25.04.2024 00:48

Zalezianka - Łącznica kierunek Warszawa DS 7

Łącznica kierunek Warszawa DS 7
Link źródłowy

Zalezianka łącznica kierunek Warszawa DS 7

Kamera zamontowana została przy drodze krajowej numer 7 (odcinek ekspresowy od Chęcin do Skarżyska-Kamiennego), przy łącznicy, czyli drodze pomocniczej, a obiektyw kamery skierowany został w stronę Warszawy. Zalezianka położona jest około 160 kilometrów od stolicy Polski - Warszawy.

W niewielkiej odległości od Zalezianki znaleźć możemy wiele ciekawych miejsc, atrakcji i zabytków. W Wąchocku znajduje się Opactwo Cystersów, na Świętym Krzyżu usytuowany jest Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, natomiast nieopodal znajduje się najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysica. Szczególną uwagę warto poświęcić wspomnianemu klasztorowi, bowiem może on pochwalić się długą historią.

Zwiedzanie Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej rozpoczyna się przy efektownej furcie klasztornej, ,która jest głównym wejściem ujętym portalem barokowym wykonanym z piaskowca. Obecna świątynia wzniesiona została pod koniec XVIII wieku, w stylu barokowo-klasycystycznym. Świątynia jest murowana z cegły, orientowana, jednonawowa i zbudowana na planie prostokąta.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.5 °C (40.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.4 km/h (2.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 52 %
  • kierunek wiatru: 331 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1005 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Łącznica kierunek Warszawa DS 7 w miejscowości Zalezianka

Łącznica kierunek Warszawa DS 7

Powiązane kategorie z kamerą nr 1306:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.