Czwartek, 01.12.2022 05:40

Władysławowo - Promenada

Promenada

Władysławowo kamera na promenadzie

Aleja Gwiazd Sportu powstała w 2000 roku we Władysławowie w dzielnicy Hallerowo. Jest to inicjatywa, która ma za zadanie uchronić przed zapomnieniem sportowców, którzy dzięki swym wybitnym umiejętnościom, talentowi, a także samozaparciu odznaczyli się w historii polskiego sportu.

Gwiazdy upamiętniające sportowców na promenadzie oprawione są w granitowe płyty. Widnieje na nich imię i nazwisko oraz dyscyplina sportu, w której dana osoba brała udział. W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że są tutaj upamiętniani sportowcy praktycznie z każdej dyscypliny sportu. Znajdziemy tu także gwiazdy upamiętniające himalaistów, którzy nawet w dzisiejszych czasach, nie są tak sławni jak np. piłkarze mimo, że od wielu lat są najlepsi w swojej dyscyplinie.

Upamiętnienie ważnych osobistości polskiego sportu to nie jedyny cel, jaki przyświeca idei Alei Gwiazd Sportu. Ma ona za zadanie również rozpowszechnienie sportowego i zdrowego stylu życia, a także popularyzowanie patriotyzmu i dumy z barw narodowych.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 2.7 °C (36.9 °F)
  • prędkość wiatru: 6.1 km/h (3.79 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 133 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1032 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Promenada w miejscowości Władysławowo

Promenada

Powiązane kategorie z kamerą nr 389:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.