Czwartek, 18.07.2024 01:26

Władysławowo - Dzielnica Szotland

Dzielnica Szotland

Władysławowo kamera w dzielnicy Szotland

Szotland to najstarsza dzielnica Władysławowa położona we wschodniej części miasta. Niegdyś zamieszkała głównie przez rybaków, dziś pełni funkcję turystyczną. W tej części miasta znajdziemy liczne kwatery prywatne, z których roztacza się wspaniały widok na morze.

W oddali widoczny jest florystyczny rezerwat przyrody Słone Łąki, utworzony w 1999 roku. Niewątpliwie jest to dość duża gratka dla entuzjastów przyrody, gdyż znajdują się tu rzadkie gatunki słonorośli. Do najcenniejszych należą: jarnik solniskowy, centuria nadbrzeżna, ostrzew spłaszczony i rudy oraz babka nadmorska. Oprócz bogatej flory, możemy tu również spotkać wiele gatunków ptaków, w tym: mewy, łabędzie nieme, łęczaka oraz wiele innych.

Szotland ma wyznaczoną również "swoją" plażę, z której głównie korzystają turyści zakwaterowani w tej dzielnicy. Niestety przez słabą jakość obrazu z kamery jest ona prawie niewidoczna. Natomiast nieco bliżej nas, na obrazie z kamery widoczny jest również Lunapark. Opis atrakcji wesołego miasteczka znajdziecie w kamerze zatytułowanej "Lunapark".

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.8 °C (64.1 °F)
  • prędkość wiatru: 7.48 km/h (4.65 mph)
  • wilgotność powietrza: 85 %
  • kierunek wiatru: 235 °
  • zachmurzenie: 4 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dzielnica Szotland w miejscowości Władysławowo

Dzielnica Szotland

Powiązane kategorie z kamerą nr 395:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.