Sobota, 02.03.2024 03:12

Szczecin - Jasne Błonia

Jasne Błonia
Link źródłowy

Szczecin kamera na Jasne Błonia

Jasne Błonia im. Jana Pawła II w Szczecinie, których fragment mamy szansę oglądać dzięki kamerze usytuowanej na Urzędzie Miejskim, są reprezentacyjnym zieleńcem rozpościerającym się na północ od administracyjnego gmachu. Teren przechodzi na zachodnim skraju w Park Kasprowicza.

Zielony teren Jasnych Błoni powstał w roku 1927 i stanowi dziś największe w Polsce skupisko drzew z gatunku platanów klonolistnych, będących roślinami ozdobnymi sprowadzonymi z cieplejszych zakątków Europy południowo-wschodniej. Jasne Błonia patronat Jana Pawła II zawdzięczają mszy, która została tu odprawiona przez Papieża 11 czerwca 1987 roku. Wydarzenie upamiętnione zostało nie tylko nazwą, ale także pomnikiem ustawionym tu w roku 1995. Inną sławną postacią, która spotkała się na Błoniach ze szczecinianami, był Nikita Chruszczow.

Zielony skwer jest idealnym miejscem do spędzenia miłych chwil relaksu, zorganizowania sobie spaceru z rodziną, przyjaciółmi, partnerem. Warto skierować kroki także do wspomnianego wcześniej Parku Kasprowicza, w którego centralnej części ustawiony jest Pomnik Czynu Polaków.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.4 °C (48.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.47 km/h (4.02 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 100 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1006 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Jasne Błonia w miejscowości Szczecin

Jasne Błonia

Powiązane kategorie z kamerą nr 565:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.