Poniedziałek, 24.06.2024 05:15

Szczawnica - Deptak

Deptak
Link źródłowy

Szczawnica kamera na deptaku

Szczawnica to niewielkie miasto uzdrowiskowe położone przy granicy ze Słowacją. Specyficzny mikroklimat oraz obecność licznych źródeł wód mineralnych sprawia, że miasto specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego.

Deptak, który widoczny jest na obrazie z kamery, biegnie wzdłuż potoku Grajcarka. Promenada rozpoczyna się przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę i prowadzi do miejsca, gdzie łączy się ze ścieżką prowadzącą na Słowację wzdłuż Dunajca. Deptak sam w sobie jest dość dużą atrakcją, bowiem Szczawnica jest miejscem, które odwiedzane jest licznie przez kuracjuszy i turystów. Znajdziemy tu ławki, na których możemy chwilę odpocząć i zregenerować siły. Na całej długości promenady ustawione jest oświetlenie oraz posadzona jest ozdobna roślinność.

Budowa promenady została zakończona 2 maja 2011 roku, jest to najdłuższy deptak w Polsce. Jego długość wynosi aż 1800 metrów. Niewątpliwie, jest to wspaniałe miejsce, w którym spokojnie możemy pospacerować i odpocząć nie oddalając się zbytnio od swojego miejsca zakwaterowania.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.5 °C (49.1 °F)
  • prędkość wiatru: 2.09 km/h (1.3 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 278 °
  • zachmurzenie: 37 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Deptak w miejscowości Szczawnica

Deptak

Powiązane kategorie z kamerą nr 247:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.