Niedziela, 28.11.2021 18:45

Ptaszkowa ↓

Ptaszkowa - Droga do Przemyśla DK 28

Droga do Przemyśla DK 28
Link źródłowy

Ptaszkowa kamera droga do Przemyśla DK 28

Kamera, przedstawiająca powyższy obraz, została zamontowana w miejscowości Ptaszkowa, w województwie małopolskim. Obiektyw kamery skierowano na drogę krajową numer 28, w kierunku Przemyśla.

Droga krajowa numer 28 jest bardzo charakterystyczną, ale też męczącą trasą, ponieważ ma wiele odcinków z serpentynami, które sprawiają że przejazd nie jest zbyt komfortowy. Droga krajowa rozpoczyna się w Zatorze i biegnie wzdłuż granicy Polski w kierunku Ukrainy do Medyki, łącząc w ten sposób aglomerację krakowska z rzeszowską. Odcinek ma łączną długość 350 kilometrów.

Będąc w Ptaszkowej warto zobaczyć zabytkowy kościół z połowy XVI wieku, pw. Wszystkich Świętych, zachowany w stylu późnogotyckim. Budowla składa się z prezbiterium, nawy głównej oraz wieży. Wyposażenie świątyni jest bardzo bogate, ołtarz główny pochodzi z 1864 roku, utrzymany w stylu barokowym, który zdobi obraz Matki Boskiej Radosnej. W kościele znajdziemy wiele figur oraz obrazów z różnych okresów, jednak warto wspomnieć o drewnianej płaskorzeźbie. Dzieło przedstawia modlącego się Chrystusa w Ogrójcu oraz dwóch śpiących apostołów, które jak się okazało jest autorstwem Wita Stwosza.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4.2 °C (39.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.69 km/h (1.67 mph)
  • wilgotność powietrza: 98 %
  • kierunek wiatru: 164 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 992 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Przemyśla DK 28 w miejscowości Ptaszkowa

Droga do Przemyśla DK 28

Powiązane kategorie z kamerą nr 1338:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.