Czwartek, 30.05.2024 05:51

Naprawa ↓

Naprawa - Droga do Wadowic DK 28

Droga do Wadowic DK 28
Link źródłowy

Naprawa kamera droga do Wadowic DK 28

Kamera zamontowana została we wsi Naprawa, która położona jest w powiecie suskim w województwie małopolskim. Obiektyw kamery skierowany został na północny-zachód, na drogę krajową numer 28, w kierunku Wadowic. Naprawa oddalona jest od Wadowic o około 50 kilometrów.

Naprawa to miejscowość głównie przelotowa. Przez wieś przechodzi droga krajowa numer 28, która rozpoczyna się w Zatorze, zaś kończy w Sanoku. Przebiega przez województwo małopolskie oraz podkarpackie. O Naprawę zahacza także droga krajowa numer 7, będąca fragmentem międzynarodowej drogi E77. Droga krajowa numer 7 rozpoczyna się w Żukowie koło Gdańska i biegnie przez Warszawę, aż do granicy ze Słowacją w Chyżnem.

W Naprawie 21 listopada 1914 roku urodził się Antoni Olcha. Był on polskim prozaikiem, poetą, reportażystą, a także autorem sztuk scenicznych i dyplomatą. Kolejną ważną osobistością związaną z Naprawą jest Jalu Kurek, zwany Franciszkiem Kurkiem. Urodził się on w Krakowie, lecz jego matka pochodziła z Naprawy. Jalu Kurek był Laureatem Nagrody Młodych Polskiej Akademii Literatury za powieść społeczno-obyczajową Grypa szaleje w Naprawie.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.7 °C (56.6 °F)
  • prędkość wiatru: 1.24 km/h (0.77 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 198 °
  • zachmurzenie: 47 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Droga do Wadowic DK 28 w miejscowości Naprawa

Droga do Wadowic DK 28

Powiązane kategorie z kamerą nr 1330:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.