Czwartek, 18.07.2024 00:41

Jaworzno - Rynek

Rynek
Link źródłowy

Jaworzno kamera online na Rynek

Kamera przekazująca powyższy obraz na żywo zamontowana została na budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, a jej obiektyw skierowany został na zmodernizowany Rynek. Prace nad projektem "Rynek Od.Nowa" rozpoczęły się 8 lat temu, czyli w 2007 roku, natomiast zakończyły się w listopadzie 2013 roku.

Modernizacja placu przyniosła wspaniałe efekty w postaci niezwykle przyjemnego miejsca jakim bez wątpienia stał się Rynek. Został on wyłączony z ruchu samochodowego i stał się bardzo przyjemnym deptakiem, reprezentacyjnym placem miasta i jednocześnie jego wizytówką. Obecnie na Rynku zobaczyć możemy posąg drwala, wieżę mediów, zegar wodno-słoneczny oraz fontanny i skoczki wodne. Istotnym elementem tutejszego placu, choć niewidocznym, jest kapsuła czasu, w której umieszczone zostały pamiątki związane z miastem i jego mieszkańcami. Zostanie ona ponownie otwarta za 98 lat.

W Jaworznie brakowało takiego miejsca, jakim obecnie jest Rynek. Już dwa miesiące po zakończeniu modernizacji na odnowionej płycie odbyła się miejska impreza sylwestrowa, która przyciągnęła licznych mieszkańców.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.5 °C (63.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.43 km/h (0.89 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 202 °
  • zachmurzenie: 49 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Jaworzno

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 1042:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.