Czwartek, 18.07.2024 01:05

Gliwice - Ulica Zwycięstwa

Ulica Zwycięstwa

Gliwice kamera na ulicę Zwycięstwa

Kamera przekazująca powyższy obraz została umieszczona w budynku czterogwiazdkowego Hotelu Diament Plaza usytuowanym przy ulicy Zwycięstwa. Hotel Diament Plaza Gliwice w swojej ofercie posiada 67 funkcjonalnie wyposażonych pokoi, w tym także pokoje klimatyzowane, restaurację oraz zaplecze SPA&Wellness. Niestety jakość przekazywanych zdjęć jest bardzo niska, a obiektyw kamery skierowany jest pod kątem, który nie pozwala ujrzeć nic więcej, aniżeli samą ulicę.

Ulica Zwycięstwa wytyczona została w latach 80. XIX wieku. Od 1894 roku, aż do 1 września 2009 roku ulicą jeździły tramwaje, lecz zostały one praktycznie zlikwidowane (w całym mieście) na rzecz autobusów komunikacji miejskiej. Ulica Zwycięstwa swój bieg rozpoczyna przy Rynku, natomiast kończy się przy skrzyżowaniu z ulicą Bohaterów Getta Warszawskiego.

Przy ulicy Zwycięstwa znajduje się kilka zabytków, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Dom Handlowy "Ikar" wybudowany został w pierwszej ćwierci XX wieku w stylu wczesnego funkcjonalizmu z elementami art deco. Hotel Diament Plaza Gliwice również mieści się w zabytkowym budynku, wzniesiony został pod koniec XX wieku w stylu eklektyzmu, z dużą przewagą neorenesansu i neobaroku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.1 °C (64.6 °F)
  • prędkość wiatru: 2.22 km/h (1.38 mph)
  • wilgotność powietrza: 95 %
  • kierunek wiatru: 296 °
  • zachmurzenie: 33 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Zwycięstwa w miejscowości Gliwice

Ulica Zwycięstwa

Powiązane kategorie z kamerą nr 925:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.