Środa, 22.05.2024 22:22

Gliwice - A4 do Krakowa

A4 do Krakowa
Link źródłowy

Gliwice kamera droga A4 do Krakowa

Kamera została zamontowana przy autostradzie A4, na wysokości miasta Gliwice, a obiektyw kamery skierowany został w stronę Krakowa. Kamera zainstalowana jest nieopodal węzła autostradowego Gliwice-Sośnica.

Gliwice to ciekawe miasto, mogące pochwalić się interesującymi zabytkami, a także licznymi atrakcjami. Jedną z wizytówek Gliwic jest Radiostacja, czyli gliwicka "Wieża Eiffla", która jest unikatem inżynieryjnym nie tylko w skali Polski, ale nawet świata, bowiem podobne obiekty tego typu w trakcie wojen zostały rozebrane lub zastąpione konstrukcjami stalowymi. Tutejsza Radiostacja jest wykonana z drewna modrzewiowego, a jej wysokość wynosi 110 metrów.

Jeszcze po wojnie, aż do 1956 roku, gliwicka radiostacja funkcjonowała jako masz antenowy Radia Katowice, a także "zagłuszarka". Natomiast obecnie, od kilkunastu lat radiostacja wykorzystywana jest do łączności radiotelefonicznej. Obiekt udostępniony jest dla turystów. Szczególnie warto tutaj wybrać się po zmroku, bowiem wieża jest fenomenalnie oświetlona.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16 °C (60.7 °F)
  • prędkość wiatru: 2.98 km/h (1.85 mph)
  • wilgotność powietrza: 100 %
  • kierunek wiatru: 207 °
  • zachmurzenie: 95 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: A4 do Krakowa w miejscowości Gliwice

A4 do Krakowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 1268:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.