Czwartek, 25.04.2024 00:24

Gliwice - Ulica Pszczyńska

Ulica Pszczyńska

Gliwice Sośnica kamera na węzeł autostradowy

Kamera została zamontowana przy ulicy Pszczyńskiej w Gliwicach, a jej obiektyw skierowany jest w stronę największego w Polsce, i prawdopodobnie w Europie, węzła autostradowego. W tym miejscu krzyżują się dwie transkontynentalne autostrady A1 i A4, a także droga krajowa nr 44.

Węzeł autostradowy ostatecznie został oddany do użytku 23 grudnia 2009 roku, lecz prace wykończeniowe trwały jeszcze do roku 2010. Przez węzeł odbywa się ruch międzynarodowy w czterech kierunkach: północ, południe, wschód, zachód oraz krajowy w kierunku północno-zachodnim i południowo-wschodnim. Niestety z tej perspektywy nie jest zbyt dobrze widoczny ogrom tego węzła autostradowego, lecz z perspektywy "lotu ptaka", a nawet po nim przejeżdżając, robi on duże wrażenie.

Węzeł autostradowy Gliwice-Sośnica usytuowany jest w gliwickiej dzielnicy Ligota Zabrska, a jego nazwa pochodzi od położonej opodal dzielnicy Gliwic Sośnica. Pierwotnie węzeł miał nosić nazwę Sośnica, lecz ówczesny prezydent miasta uważał, że proponowana nazwa nie będzie znana dla osób spoza Śląska, dlatego też nazwa węzła uzupełniona została o drugi człon: Gliwice.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 4 °C (39.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.03 km/h (1.88 mph)
  • wilgotność powietrza: 97 %
  • kierunek wiatru: 327 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1007 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Pszczyńska w miejscowości Gliwice

Ulica Pszczyńska

Powiązane kategorie z kamerą nr 926:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.