Czwartek, 18.07.2024 01:34

Kamery w Bydgoszczy (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Bydgoszcz - opis

Bydgoszcz, miasto założone w 1038 r. (prawa miejskie posiada od roku 1346) położone na Kujawach, w województwie kujawsko- pomorskim, nad rzekami Brdą i Wisłą. Jest największym miastem i stolicą województwa. Liczy 360 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi 176 km2. Herbem miasta jest mur z trzema basztami i bramą, flagę stanowią 3 poziome pasy: biały, czerwony i błękitny z herbem na pierwszym planie.

Miasto, ze względu na swą bogatą historię, jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie regionem. Pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach datuje się na rok 1038, najstarsze zachowane budowle to kościół św. Marii Magdaleny z 1198 roku oraz kościół św. Idziego datowany na lata 1030-1346. Bydgoszcz na przestrzeni wieków znajdowała się pod władaniem Krzyżackim oraz Pruskim, miasto zostało zniszczone w czasie potopu szwedzkiego.

Głównymi atrakcjami są przepiękne i pełne uroku zabytki architektoniczne. Miejscem godnym polecenia jest zabytkowa Wyspa Młyńska z parkiem, amfiteatrem, spichlerzami i obiektami poprzemysłowymi. Nad rzeką Młynówką odnajdziemy zespół architektoniczny zwany Wenecją Bydgoską z gęstą zabudową wyrastającą wprost z wody. Warto zaplanować także spacer ul. Gdańską zabudowaną historycznymi, zabytkowymi kamienicami.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.