Środa, 22.05.2024 23:43

Bochnia - Rynek

Rynek
Link źródłowy

Bochnia kamera na Rynku

Kamera z podglądem na żywo zainstalowana została na Rynku w Bochni. Liczące około 30 tysięcy mieszkańców miasto, jest jednym z najstarszych w Małopolsce, pełnym ciekawych zabytków. Posiada także atrakcję w postaci zabytkowej kopalni soli, założonej już w XII wieku.

Rynek w Bochni charakteryzuje się średniowiecznym układem urbanistycznym. Wybudowany został na planie prostokąta, z którego rogów odbiegają boczne ulice, rozchodząc się promieniście do różnych części miasta. Najstarsza część Rynku zlokalizowana jest przy jego południowej granicy – mieszczą się tu późnobarokowe kamienice, które wzniesiono w okresie między XII a XVIII wiekiem. Wschodni skraj zajmuje budynek dawnego klasztoru Dominikanów, który został założony w 1375 roku.

Spacer po spokojnym Rynku i okalających go uliczkach jest przyjemnym i relaksującym doświadczeniem. Otoczenie zadbanej architektury, szczególnie w piękne i słoneczne dni potęguje doznania estetyczne. W centralnej części placu znajduje się pomnik króla Kazimierza Wielkiego. Został on odsłonięty ponad 140 lat temu, ku czci władcy, któremu miasto zawdzięcza największy rozkwit.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.3 °C (61.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.4 km/h (2.11 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 249 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Bochnia

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 785:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.