Niedziela, 25.02.2024 16:59

Wrocław - Średniowieczny Plac Targowy

Średniowieczny Plac Targowy

Wrocław kamera Średniowieczny Plac Targowy

Średniowieczny Plac Targowy, zwany także Rynkiem, to centralny plac Wrocławia tętniący intensywnie życiem od setek lat. Jego początki sięgają XIII wieku i do dziś czuć tutaj średniowieczny klimat. Pod koniec lat 90. XX wieku cała wrocławska Starówka została pięknie odnowiona, i obecnie prezentuje się fenomenalne i należy do grona najpiękniejszych w Polsce.

Rynek to niewątpliwie miejsce, które chyba każdy turysta przybywający do Wrocławia odwiedził. W centralnym punkcie Rynku usytuowany jest Ratusz, będący jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckiej architektury mieszczańskiej w Europie Środkowej. To niekwestionowany symbol i wizytówka Wrocławia. Obecnie w budynku Ratusza mieści się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej - oddział Muzeum Miejskiego we Wrocławiu. Od południowej strony usytuowane jest zejście do Piwnicy Świdnickiej, w której turyści mogą spróbować miodów pitnych.

Nieco na uboczu, przy zachodniej pierzei, usytuowana jest ciekawa fontanna zbudowana ze szklanych płyt. Już plany budowy samej fontanny spotkały się z niechęcią historyków, lecz w końcu powstała i dziś stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Przechadzając się wrocławskim Rynkiem warto także zwrócić szczególną uwagę na otaczające go różnokolorowe kamienice, które nadają kapitalny, średniowieczny klimat temu miejscu.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 9.5 °C (49.2 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 75 %
  • kierunek wiatru: 250 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Średniowieczny Plac Targowy w miejscowości Wrocław

Średniowieczny Plac Targowy

Powiązane kategorie z kamerą nr 1162:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.