Sobota, 02.03.2024 05:30

Kamery w Orzyszu (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Orzysz - opis

Orzysz to miasteczko położone w województwie warmińsko-mazurskim, rozciągające się nad Jeziorem Orzysz. Początki osady w miejscu dzisiejszego miasta, sięgają XV wieku, a prawa miejskie Orzysz otrzymał w 1725 roku. Obecnie jest to miasto cieszące się stosunkowo dużą popularnością wśród turystów, szczególnie tych, wielbiących wypoczynek na jeziorem.

Orzysz położony jest w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, dzięki czemu turyści mają zagwarantowane wspaniałe krajobrazy o każdej porze roku. Ogromnym atutem tego regionu jest także szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Oczywiście latem znakomita większość turystów, dużą część swojego czasu spędza na plaży opalając się lub zażywając kąpieli. Nieco mniejszą popularnością cieszą się wyprawy piesze i rowerowe szlakami, które prowadzą przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Orzysza i jego najbliższych okolic. 

Przebywając w Orzyszu warto wygospodarować nieco czasu na zwiedzanie miasta. Do największych atrakcji Orzysza należy bez wątpienia XV-wieczny układ urbanistyczny, a także budowle sakralne wybudowane w XVI wieku i na początku XX wieku oraz zabytkowe kamieniczki z końca XVIII. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.