Piątek, 22.09.2023 13:55

Grodzisk Wielkopolski - Stary Rynek

Stary Rynek

Grodzisk Wielkopolski kamera online na Rynek

Kamera przekazująca obraz na żywo zamontowana została na budynku Ratusza położonym w najstarszej części Grodziska Wielkopolskiego - Starym Rynku. Plac kształtem zbliżony jest do kwadratu, z którego narożników odchodzi w sumie 8 wlotów ulicznych.

Niekwestionowanym symbolem Grodziska Wielkopolskiego jest studnia Bernarda z Wąbrzeźna znajdująca się przed siedzibą władz miasta. Bardzo często można ją zobaczyć w logach promocyjnych miasta i regionu. Niegdyś korzystały z niej browary grodziskie, natomiast od II połowy XIX wieku studnia została osłonięta drewnianą obudową, która odrestaurowana została w końcówce XX wieku. Zabudowa grodziskiego Starego Rynku nie posiada zabytkowego charakteru, choć część budynków pochodzi z końca XIX wieku.

Ratusz, na którym zamontowana jest kamera, wybudowany został w XIX wieku. Budynek posiada trzy kondygnacje i od zawsze pełnił ważną rolę w Grodzisku Wielkopolskim, bowiem był i nadal jest siedzibą władz miejskich. W latach 1996-1998 Ratusz przeszedł generalny remont, podczas którego dobudowano do niego niewielką wieżę.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.8 °C (71.3 °F)
  • prędkość wiatru: 8.1 km/h (5.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 65 %
  • kierunek wiatru: 268 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stary Rynek w miejscowości Grodzisk Wielkopolski

Stary Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 1030:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.