Piątek, 22.09.2023 13:56

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie nowotomyskim

Brak kamer.

Powiat nowotomyski - opis

Powiat nowotomyski, którego siedzibą jest Nowy Tomyśl, położony jest w województwie wielkopolskim, w jego wschodniej części. Powiat nowotomyski zamieszkuje nieco ponad 71 tysięcy osób na powierzchni około 1010 kilometrów kwadratowych. W skład powiatu wchodzą cztery gminy miejsko-wiejskie: Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, dwie gminy miejskie: Kuślin, Miedzichowo oraz cztery miasta: Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń oraz Lwówek.

Na atrakcyjność powiatu nowotomyskiego bezpośrednio wpływa bogactwo fauny i flory w przepięknym i czystym ekologicznie środowisku naturalnym, które jedynie w niewielkim stopniu zmienione jest przez gospodarczą działalność człowieka. Powiat nowotomyski opleciony jest licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi, które sprzyjają turysty rodzinnej, tym bardziej, iż region ten pozbawionych jest większych różnic wysokości. Ogromną popularnością wśród miłośników sportów wodnych cieszy się także szlak kajakowy. 

Chcąc poznać historię regionu warto skupić się na tutejszych zabytkach. Jednym z najważniejszych historycznych obiektów jest zespół pałacowo-parkowy w Posadowie. Niemniej ciekawy jest także zespół pałacowo-folwaryczny w Wąsowie, pozostałości po twierdzy w Zbaszyniu, czy też kościoły drewniane w Brodach i Bukowcu oraz murowane świątynie w Michorzewie, Lwówku czy Zbaszyniu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.