Sobota, 02.03.2024 05:38

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie ostródzkim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat ostródzki - opis

Powiat ostródzki znajduje się w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Swoim obszarem obejmuje 1766 km² i zamieszkiwany jest przez niespełna 105 tys. osób. Posiada on znakomite połączenia kolejowe, jak również trasy komunikacyjne dróg krajowych, S7, DK 15 oraz DK 16.

Powiat ostródzki z roku na rok przyciąga coraz większą ilość turystów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie rozczarują się regionem, który oferuje im wiele szlaków turystycznych, wśród malowniczych lasów i jezior. Najkrótszą ścieżką jest Ostróda-Piławki o długości 7,8 km, a tym najbardziej wytrwałym polecany jest szlak z Samborowa do Waplewa, który przeznaczony jest na 2-3 dni wyprawy. Godnymi uwagi są również szlaki wodne i rowerowe, o różnych stopniach trudności.

Powiat to nie tylko przyroda i zróżnicowany teren, obfituje on również w obiekty zabytkowe oraz miejsca historyczne. Bez wątpienia jednym z nich jest XIV-sto wieczny zamek w Ostródzie, znajdujący się na szlaku Polskich Zamków Gotyckich. Warto wspomnieć, że w okolicy, niedaleko miejscowości Grunwald, została stoczona jedna z większych bitew pomiędzy wojskami zakonu krzyżackiego a wojskami polsko-litewskimi.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.