Poniedziałek, 24.06.2024 04:52

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie iławskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat iławski - opis

Powiat iławski położony jest w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, którego siedzibą jest Iława. Swoim obszarem obejmuje 1385 km² i zamieszkiwany jest przez około 90 000 osób. Przez teren powiatu przebiegają drogi krajowe z numerem 15 i 16, jednak na mazurach główną i najczęściej uczęszczaną jest DK16.

Powiat iławski charakteryzuje się przepięknymi terenami i krajobrazami, a jest to zasługa głównie jezior oraz rezerwatów przyrody, znajdujących się na jego terenie. Fakt, że region zaliczany jest do terenów Zielonych Płuc Polski, sprawił że jest bardzo docenionym miejscem przez turystów. Przebywając na jego terenie, warto zobaczyć ruiny XIV-sto wiecznego gotyckiego zamku w Szymbarku oraz wiele świątyń zabytkowych, które odnajdziemy niemal w każdym mieście.

Ze względu na duże zainteresowanie regionem, baza noclegowa jest szeroko rozbudowana, znajdziemy tu miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi, jak również wiele apartamentów czy hoteli wraz ze SPA. Również węzeł komunikacyjny pełni ważną rolę, ponieważ bez trudu można dotrzeć do powiatu, korzystając z linii kolejowych z Gdańska, które zmierzają przez Warszawę do Krakowa lub z Olsztyna przez Toruń i Poznań.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.