Poniedziałek, 24.06.2024 04:51

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Kielce (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Kielce - opis

Kielce to miasto na prawach powiatu położone w województwie świętokrzyskim, nad rzeką Śilnicą. Przez wielu, miasto nazywane jest "największym muzeum geologii pod gołym niebem". Kielce to nietypowe miasto, którego nie da się zaszufladkować. Na jego terenie znajduje się aż pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne oraz wiele zabytków.

Znakomitą część zabytków znajdujących się w Kielcach stanowią świątynie, niektóre z nich zostały wybudowane ponad 250 lat temu, lecz nie są to jedyne pozostałości architektonicznej przeszłości miasta. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Biskupów Krakowskich, który został wybudowany w XVII wieku, najstarszy kościół w Kielcach p.w. św Wojciecha oraz wspaniałą wczesnobarokową Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która została wybudowana w 1171 roku. Pobyt w Kielcach nie może się obejść bez przejścia po ulicy Henryka Sienkiewicza, jest ona wyłączona z ruchu. Wzdłuż ulicy znajduje się szereg zabytkowych budynków, które niestety zostały oszpecone licznymi szyldami. Jednak ulica zachowała przynajmniej część swojego zabytkowego charakteru.

Kielce to tętniące życiem miasto, które może być wspaniałym miejscem na spędzenie części urlopu. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą połączyć miłość do historii oraz architektury wraz z aktywnym wypoczynkiem oraz efektywną regeneracją sił.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.