Poniedziałek, 24.06.2024 06:25

Kamery w Ruciane-Nida

Brak kamer.

Ruciane-Nida - opis

Ruciane-Nida to niesłychanie atrakcyjna miejscowość letniskowa położona w województwie warmińsko-mazurskim, w odległości około 18 kilometrów od Mikołajek, leżąca w jednym z najbardziej malowniczych zakątków Krainy Wielkich Jezior Mazurskim, w zielonym sercu Puszczy Piskiej. Gmina Ruciane-Nida obfituje w wiele atrakcji przyrodniczych oraz oferuje szereg możliwości spędzania wolnego czasu, co daje gwarancję udanego wypoczynku i pozwala zregenerować siły.

Ruciane-Nida to miejscowość szczycąca się największą, w północno-wschodniej Polsce, bazą turystyczno-wypoczynkową. Liczne jeziora położone w okolicy stanowią raj dla żeglarzy, natomiast pozostali turyści bardzo chętnie korzystają z rejsów na statkach Żeglugi Mazurskiej oraz uroków szerokich i piaszczystych plaż. Walory krajobrazowe okolic Rucianego-Nidy nie skupiają się jedynie na jeziorach, to także wspaniała Puszcza Piska zachwycająca bogactwem fauny i flory. Najbliższe okolice miasteczka oplecione są gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych, a także narciarskich, które ułatwiają poznanie malowniczych okolic Rucianego-Nidy.

Przed setkami lat okolice miasteczka zamieszkiwane były przez plemię Galindów. Niegdysiejsze osady zasługują na szczególną uwagę, bowiem przebiegał tamtędy bursztynowy szlak. Już kilka lat temu w miejscu dawnego grodziska powstał skansen, który stanowi nie małą atrakcję ponieważ organizowane są tutaj rekonstrukcje bitew, życia plemienia, a także przeprowadzanych rytuałów.

Najpiękniejszy, a zarazem najpopularniejszy szlak kajakowy prowadzi rzeką Kurtynią. Jest on prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych w Polsce, po Kurtyni prowadzi na odcinku około 26 kilometrów, a jego całkowita długość wynosi około 100 kilometrów i obejmuje 20 jezior oraz aż 10 różnych rzek. Jest to bodaj najlepszy sposób pozwalający odkryć uroki Puszczy Piskiej.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.