Poniedziałek, 24.06.2024 04:33

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Sopot - na literę S (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę S

Powiat Sopot - opis

Sopot, miasto na prawach powiatu przynależne do aglomeracji trójmiejskiej, położone na północ od Gdańska. Jest najmniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce, a także powiatem o najmniejszym wskaźniku bezrobocia. Sopot jest miastem uzdrowiskowym, oferuje więc wiele atrakcji skłaniających do aktywnego wypoczynku.

Atrakcją północnej części powiatu jest Aquapark położony nieopodal stacji SKM Kamienny Potok. W pobliżu usytuowany jest także Park Północny ciągnący się od granicy miasta do popularnego sopockiego molo. Spacer w kierunku południowym zawiedzie nas z tego miejsca pod Ergo Arenę - halę widowiskową leżącą na granicy Sopotu i Gdańska. Odległość między Aquaparkiem a Areną to jedyne 5 km. Dla lepszego poznania miasta warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę nadbrzeżem, odwiedzając po drodze wspomniane wcześniej molo.

Zachodnią część Sopotu warto odwiedzić poszukując ciszy i relaksu. Porośnięta jest ona pięknym i zacisznym lasem. Pieszą wycieczkę zorganizować można jednym z sześciu szlaków turystyki pieszej, zaś rowerową niebieskim szlakiem Gdynia - Gdańsk. Każda z tras oznaczona jest tabliczkami, a w położonej przy ul. Plac Zdrojowy 2 informacji turystycznej na pewno otrzymamy informacje o ich przebiegu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.