Czwartek, 18.07.2024 07:49

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie lęborskim - na literę P (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę P

Powiat lęborski - opis

Powiat lęborski leży w województwie pomorskim. Rozciąga się od Łeby przez Lębork, po mniejsze miejscowości jak Oskowo, Siemirowice, Bukowina. Na jego terenie leżą gminy miejskie Lębork i Łeba oraz gminy wiejskie Cewice, Nowa Wieś Lęborska i Wicko. Ilość mieszkańców powiatu to ponad 66 tysięcy.

Herb powiatu stanowi podzielona na trzy części tarcza. Na dwóch górnych elementach znajduje się gryf (czerwony i czarny), na trzeciej części złoty lew ukazany jest w sąsiedztwie białej baszty. Flagę stanowią dwa poziome pasy - niebieski i żółty, na ich tle centralnie osadzony jest herb.

Największym miastem powiatu jest Lębork, liczący według danych z 2013 roku 34 525 mieszkańców. Miasto leży około 80 km od Gdańska, na skraju Puszczy Kaszubskiej, nieopodal Jeziora Lubowidzkiego w Pradolinie Redy - Łeby. Głównymi atrakcjami miasta są fragmenty murów obronnych z XIV wieku oraz baszty obronne, Dom Młynarza czy Spichlerz Solny. Malownicza starówka pełna jest kamieniczek wybudowanych na przełomie XIX i XX wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.