Sobota, 08.05.2021 04:37

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie grajewskim

Brak kamer.

Powiat grajewski - opis

Powiat grajewski położony jest w zachodniej części województwa podlaskiego. Od zachodu graniczy z Wysoczyzną Kolneńską, zaś od wschodu Kotliną Augustowską. Północna część powiatu grajewskiego stanowi południową część Pojezierza Ełckiego. Przez teren powiatu przebiegają ważne linie komunikacyjne. Linia kolejowa wiodąca z południa na północ oraz drogi łączące Białystok z Gołdapią oraz Warszawę z Augustowem.

Mimo, że powiat grajewski położony jest w administracyjnych granicach województwa podlaskiego, to nie należy do Podlasia jako krainy historyczno-geograficznej. Można by rzec, że powiat grajewski jest swojego rodzaju przedsionkiem prowadzącym do Mazur i Pojezierza Mazurskiego. To właśnie położenie powiatu sprawia, że jest on niezwykle chętnie odwiedzany przez licznych turystów. Bliskość jezior mazurskich, fantastyczne i ciekawe atrakcje krajoznawcze, rzeka Ełk oraz Biebrzański Park Narodowy działają na turystów jak magnes. Powiat grajewski jest słabo uprzemysłowiony, a znakomita większość mieszkańców utrzymuje się z pracy na roli, co sprawia, że powiat pochwalić się może czystym środowiskiem.

Baza noclegowa i gastronomiczna powiatu jest dobrze rozwinięta. Znajdziemy tutaj kameralne i tanie pokoje gościnne oraz domki letniskowe a także, oferujące nieco wyższy standard zakwaterowania, pensjonaty. Ceny noclegów w powiecie grajewskim są zdecydowanie niższe, niż na położonych tuż opodal na północ Mazurach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.