Poniedziałek, 24.06.2024 04:40

Mikołajki - Plac Wolności

Plac Wolności

Mikołajki kamera na Plac Pokoju

Wraz z nadejściem wiosny i rozpoczęciem sezonu letniego, Mikołajki diametralnie zmieniają swe oblicze. Nieco senne i spokojne zimą miasteczko, latem zapełnia się tysiącami turystów. Wówczas życie w Mikołajkach tętni przez znakomitą większość doby, a po zachodzie słońca wielu z nich zbiera się na Placu Wolności.

Plac Wolności jest sercem miasta pełniącym rolę rynku, usytuowany jest w jego centrum, tuż przy jeziorze Mikołajskim. Budynek, na który skierowany został obiektyw kamery to dawny ratusz, obecnie mieści się w nim Hotel Mazur. Jak widać na powyższych zdjęciach z kamery Plac Wolności otoczony jest niewysokimi, lecz zadbanymi i urokliwymi kamieniczkami. Jest to niezwykle przyjemne i klimatyczne miejsce, choć latem bardzo gwarne i raczej niezbyt spokojne. Pragnąc nacieszyć się klimatem cichego i spokojnego Placu Wolności, trzeba się tutaj wybrać w godzinach przed popołudniowych.

Tuż za budynkiem, na którym jest zamontowana kamera, rozpoczyna się malownicza aleja Kasztanowa, która ciągnie się wzdłuż brzegu jeziora Mikołajskiego. Jest to fantastyczne miejsce spacerowe o każdej porze dnia i nocy, praktycznie przez cały rok.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.6 °C (58.2 °F)
  • prędkość wiatru: 8.03 km/h (4.99 mph)
  • wilgotność powietrza: 83 %
  • kierunek wiatru: 298 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Plac Wolności w miejscowości Mikołajki

Plac Wolności

Powiązane kategorie z kamerą nr 902:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.