Niedziela, 14.04.2024 00:30

Kamery w Mikołajkach

Brak kamer.

Mikołajki - opis

Mikołajki to niewielkie, lecz bardzo popularne miasteczko, leżące w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W podaniach historycznych pierwsze wzmianki na temat osady, w miejscu dzisiejszego miasteczka, pojawiają się w XV wieku. Położenie miasta w miejscu charakteryzującym się fantastycznymi walorami przyrodniczymi sprawiło, że już kilka lat po I wojnie światowej Mikołajki stały się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów.

Mikołajki każdego roku przyciągają wielu amatorów żeglarstwa. Na miejscu funkcjonuje kilkanaście wypożyczalni różnorodnego sprzętu wodnego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że łódź możemy wypożyczyć tylko, jeśli posiadamy patent żeglarski. W obrębie miasta oraz w jego najbliższych okolicach znajduje się kilkadziesiąt jezior z wyznaczonymi kąpieliskami i pełną infrastrukturą turystyczną.

Warto jednak pamiętać, że sporty wodne to nie jedyna atrakcja tych okolic. Cały region odznacza się ogromnym bogactwem flory i fauny. W najbliższej okolicy miasta znajduje się wiele miejsc unikalnych pod względem przyrodniczym, w których możemy w ciszy i spokoju czerpać radość z obcowania z naturą. Takim miejscem z pewnością jest, roztaczający się opodal, Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących.

Oprócz atrakcji przyrodniczych Mikołajki mają do zaoferowania o wiele więcej. Sercem miasta jest pełniący rolę rynku Plac Wolności, gdzie znajduje się dawny ratusz oraz urokliwe, zabytkowe kamieniczki. Amatorzy spacerów powinni wybrać się na malowniczą promenadę biegnącą wzdłuż przystani jachtowej nad wodami jeziora. Mikołajki swoją nazwę zawdzięczają patronowi św. Mikołajowi, nie bez powodu miasteczko nazywane jest Perłą Mazur. Nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu oraz liczne i różnorodne atrakcje to gwarancja udanego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.