Poniedziałek, 15.07.2024 00:55

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Płock

Brak kamer.

Powiat Płock - opis

Płock to dość duże miasto na prawach powiatu położone na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 60 oraz nr 62, w województwie mazowieckim, w dolinie rzeki Wisły. Przez 59 lat, w latach 1079-1138, Płock pełnił rolę stolicy państwa polskiego, natomiast współcześnie uważany jest za bardzo ważny ośrodek przemysłu stoczniowego, który specjalizuje się głównie w budowie statków rzecznych.

Ze względu na długą i bogatą historię Płock posiada wiele ciekawych obiektów architektonicznych. Wśród najważniejszych zabytków historycznej stolicy Polski należy wyróżnić Zamek Książęcy, bazylikę katedralną, Świątynię Miłosierdzia i Miłości oraz fenomenalny Rynek z pięknym Ratuszem. Niezwykle ciekawym obiektem, choć nie zabytkowym, jest także najdłuższy podwieszony most w Polsce - Most Solidarności.

Trzeba jednak pamiętać, że Płock to nie tylko ciekawe zabytki, ale także wiele wspaniałych wydarzeń kulturalnych, na które ściągają licznie nie tylko młodzi ludzie. Do najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w Płocku należy zaliczyć Audioriver - festiwal muzyki elektronicznej oraz Reggaeland, który odbywa się każdego roku na plaży w Płocku.

Amatorzy aktywnego wypoczynku z pewnością z wizyty w Płocku nie będą zawiedzeni, bowiem nadwiślański bulwar jest doskonałym miejscem do uprawiania joggingu, nordic walkingu, czy też jazdy na rolkach oraz rowerze. Latem zalew Sobótka zaprasza miłośników błogiego wylegiwania się na plaży, a także kąpieli wodnych. Warto także skorzystać z usług Nadwiślańskiej Żeglugi Pasażerskiej oferującej rejsy statkami pasażerskimi. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.