Czwartek, 21.10.2021 01:06

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie brzeskim

Brak kamer.

Powiat brzeski - opis

Powiat brzeski usytuowany jest w województwie małopolskim, w jego północno-wschodniej części. Rozciąga się na obszarze dwóch, odmiennych krain geograficznych, na terenie Kotliny Sandomierskiej na północy oraz Pogórzu Wiśnickim na południu. Zróżnicowane uwarunkowania krajobrazowe powiatu zachęcają do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, a nawet samochodowej. Ziemia Brzeska to nie tylko tereny nizinne, to także góry, pola oraz lasy bogate w grzyby i jagody.

Miłośnicy zabytkowej architektury mają do dyspozycji liczne obiekty, reprezentujące różne style, pamiętające setki lat wstecz. Do największych atrakcji powiat brzeskiego należy średniowieczny zamek w Dębnie oraz XIX-wieczny dwór szlachecki mieszący się w Dołędze. Godnym polecenia zabytkiem Ziemi Brzeskiej jest także pałac rodziny Goetz-Okocimskich, właścicieli słynnego Browaru i Okocimia.

Największą atrakcją regionu, która z pewnością zaciekawi miłośników pieszych wycieczek jest Małopolski Szlak Architektury Drewnianej. Ponadto, w obrębie gminy Czchów i Borzęcin wytyczone zostały szlaki rowerowe przebiegające przez najciekawsze miejsca regionu.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.