Poniedziałek, 15.07.2024 00:16

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Zamość (4)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Zamość - opis

Zamość jest miastem leżącym w południowej części województwa lubelskiego. Miasto wzniesione zostało pod koniec XVI wieku z inicjatywy Jana Zamoyskiego, a niedługo później, bo już w 1580 roku otrzymało prawa miejskie. Dziś Zamość odgrywa ogromną rolę na mapie województwa lubelskiego. Pełni funkcje ważnego ośrodka kulturalnego, edukacyjnego, a także turystycznego.

Zamojskie Stare Miasto zachwyca nie tylko dobrym stanem utrzymania, ale także urodą i licznymi zdobieniami. Wyjątkowy zespół architektoniczno-urbanistyczny Starego Miasta umieszczony został na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje również zamojska katedra, XIX-wieczna rotunda, a także pozostałości fortyfikacji, liczne pomniki, kościoły oraz oczywiście Pałac Zamoyskich.

Miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy spacer po tutejszym parku miejskim, a rozrywkę dla całej rodziny zapewni z pewnością wizyta w ogrodzie zoologicznym. Turyści szukający innych form rozrywki zdecydować się mogą na lot widokowy nad miastem, który dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

Oferta noclegowa Zamościa opiera się przede wszystkim na eleganckich hotelach i apartamentach. Niemniej jednak w mieście nie brakuje kameralnych i tańszych pensjonatów czy też pokoi gościnnych, natomiast najtańszym wariantem noclegu w Zamościu jest zakwaterowanie w hostelu lub schronisku, szczególnie polecane dla studentów i większych grup znajomych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.