Środa, 22.05.2024 23:40

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie włodawskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat włodawski - opis

Powiat włodawski to region charakteryzujący się wysokimi walorami przyrodniczymi. Położony jest we wschodniej części województwa lubelskiego, przy granicy z Białorusią i Ukrainą. Geograficzne powiat włodawski leży na zachodniej krawędzi Polesia Zachodniego, natomiast południowa część regionu znajduje się w granicach Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej, zaś północna w obrębie Garbu Włodawskiego.

Ziemie powiatu włodawskiego wyróżniają się przede wszystkim naturalnością środowiska oraz bogactwem unikalnej fany i flory. W granicach powiatu znajdują się tereny o szczególnych walorach przyrodniczych, które chronione są prawnie m.in.: Poleski Park Narodowy, Sobiborski oraz Poleski Park Krajobrazowy, a także Poleski Obszar Chronionego Krajobrazu. Godnym polecenia jest oczywiście Poleski Park Narodowy. Jego powierzchnia wynosi około 10 000 ha, i jest on usytuowany w obrębie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Zwiedzając Poleski Park Narodowy warto zwrócić szczególną uwagę na ekosystemy wodno-torfowiskowe, gdzie rosną bardzo rzadkie gatunki roślin np. brzoza niska, wierzba lapońska czy też wierzba borówkolistna.

Ogromną atrakcją powiatu włodawskiego jest niewielka wieś Okuninka położona nad Jeziorem Białym. W sezonie letnim oblegana jest licznie przez okolicznych mieszkańców i przyjezdnych turystów. Jezioro Białe to doskonałe miejsce dla zapalonych wędkarzy, bowiem żyje w nim wiele gatunków ryb m.in.: sielawa, szczupak, sandacz, węgorz. Tuż przy jeziorze, w odległości do 200 metrów, biegnie lokalna droga, przy której zlokalizowane są liczne ośrodki wczasowe. Doskonałym łowiskiem dla wędkarzy jest także rzeka Bug, gdzie żyje kilka gatunków ryb. Wędkarze mogą liczyć na suma, karasia, lina, szczupaka i leszcza.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.