Poniedziałek, 15.07.2024 01:05

Kamery w powiecie włocławskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat włocławski - opis

Powiat włocławski położony jest we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Stolicą powiatu jest miasto Włocławek liczące około 115 tysięcy mieszkańców, natomiast największym miastem regionu jest Brześć Kujawski położony w południowej części województwa.

Na atrakcyjność powiatu włocławskiego wpływa bogata i burzliwa historia Ziemi Włocławskiej oraz ciekawe i zabytkowe obiekty architektoniczne, które świadczą o przemianie kultury, gospodarki i upływie czasu. Teren całego powiatu usiany jest licznymi zabytkami, a w tym: kościołami, pałacami, dworkami, a także domami mieszkalnymi, które na stałe wpisały się w krajobrazu powiatu. Godnym polecenia, świeckim zabytkiem, jest zespół pałacowo-dworski w Baruchowie wraz z otaczającym go parkiem, a także aleją lipową. Natomiast wartym zobaczenia zabytkiem sakralnym jest kościół parafialny pw. św. Urszuli w Kowalu. Wybudowany został w latach 1604-1608. Wyżej wymienione obiekty są tylko namiastką zabytków czekających tutaj na turystów.

O atrakcyjności turystycznej powiatu stanowią także elementy środowiska przyrodniczego. Zróżnicowana powierzchnia powiatu, szata roślinna i rzeźba terenu, a także liczne zbiorniki wodne, w powiązaniu z odpowiednią infrastrukturą turystyczną przyciągają miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Powiat włocławski z pewnością przypadnie go gustu wszystkim tym, którzy preferują aktywną formę wypoczynku połączoną ze zwiedzaniem, aniżeli przechadzanie się z restauracji do restauracji w "zwiedzanych" miastach przypadkowo przechodząc obok zabytków.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.