Czwartek, 18.07.2024 06:31

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie toruńskim (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat toruński - opis

Powiat toruński położony jest w centralnym punkcie województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to niezwykle ciekawy historycznie region Polski łączący w sobie Ziemię Chełmińską, Kujawy i Ziemię Dobrzyńską. Siedzibą powiatu jest Toruń, będący miastem na prawach powiatu, nie wchodzi w jego skład.

Powiat toruński charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu, a wspaniałe walory przyrodnicze idealnie współgrają z cennymi zabytkami architektury oraz urbanistyki. Położone w granicach administracyjnych powiatu liczne jeziora i lasy stwarzają szereg możliwości spędzenia aktywnie wypoczynku. Do popularnych zajęć turystów, oprócz podziwiania zabytków, należy zaliczyć także wędkowanie, wycieczki piesze i rowerowe oraz wycieczki do lasów na grzybobranie.

Amatorzy zabytkowej architektury z pewnością znajdą tutaj zajęcie dla siebie. Na przestrzeni wieków na ziemiach powiatu toruńskiego wybudowanych zostało wiele zespołów pałacowo-parkowych, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Wiele z nich zostało zaprojektowanych przez najznakomitszych architektów, nie tylko z Polski, lecz całej Europy. W obrębie powiatu znajduje się kilka wiejskich, gotyckich kościółków, które cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów. Godnym polecenia obiektem sakralnym jest kościół pw. św. Janów w Świerczynkach wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.