Czwartek, 18.07.2024 07:14

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie bydgoskim - na literę D (8)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery na literę D

Powiat bydgoski - opis

Powiat bydgoski położony jest w środkowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jego powierzchnia wynosi około 1400 km2. Siedzibą władz powiatu jest Bydgoszcz, choć administracyjnie znajduje się poza jego granicami. Teren powiatu bydgoskiego rozciąga się na pograniczu kilku polodowcowych krain geograficznych i może pochwalić się niezwykle urozmaiconym krajobrazem. Bez wątpienia do najciekawszych miejsc należy Pojezierze Południowopomorskie, Wielkopolskie, Chełmińsko-Dobrzyńskie, a także Paradolina Toruńsko-Eberswaldzka oraz Dolina Dolnej Wisły.

Długa i bardzo burzliwa historia powiatu bydgoskiego pozostawiła po sobie bogatą spuściznę w postaci licznych zabytków. Odwiedzając ten region warto szczególną uwagę zwrócić na pocysterskie świątynie katolickie usytuowane w Byszewie i Koronowie, umocnienia obronne Przedmościa Bydgoskiego, czy też wspaniały zespół parkowo-pałacowy w Ostromecku.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji liczne szlaki piesze i rowerowe, które są doskonale oznaczone i wiodą przez najciekawsze zakątki powiatu. Ponadto region ten pochwalić się może także szlakami wodnymi, które zadowolą amatorów sportów wodnych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.