Poniedziałek, 15.07.2024 00:21

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie aleksandrowskim (1)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat aleksandrowski - opis

Powiat aleksandrowski położony jest w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jego siedzibą jest Aleksandrów Kujawski leżący około 30 kilometrów na południe od Torunia. Nie da się ukryć, iż powiat zyskał swoją popularność w kraju ze względu na położone tutaj uzdrowisko - Ciechocinek.

Ciechocinek to miejsce odwiedzane przez turystów i kuracjuszy z całego kraju, którzy przyjeżdżają tutaj aby wypocząć i podreperować swój stan zdrowia. Choć powiat ten, kojarzy się głównie z licznymi sanatoriami i uzdrowiskami, to kryje w sobie o wiele więcej interesujących atrakcji. Powiat aleksandrowski to przede wszystkim wartościowe tereny zielone wykorzystywane głównie pod rolnictwo, turystykę i rekreację oraz wspaniałe i wartościowe zabytki. Przemierzając powiat warto odwiedzić słynny Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Zakrzewo i Waganiec. Godnym polecenia zabytkiem jest kościół pod wezwaniem św. Prokopa w Konecku, ruiny Zamku Biskupiego w Raciążku oraz Ukraiński Cmentarz Wojskowy.

Powiat aleksandrowski to doskonała propozycja dla miłośników Kujaw, którzy pragną bliżej poznać sztukę ludową, kulturę, rękodzieło oraz ciekawą architekturę kujawską. Możliwości spędzania wolnego czasu turyści mają tutaj wiele. Począwszy od wędkowania, poprzez jazdy konne, aż po przemierzanie szlaków pieszych i rowerowych.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.