Sobota, 13.04.2024 23:52

Kamery w Kalinowie

Brak kamer.

Kalinowo - opis

Kalinowo to wieś, licząca około 750 mieszkańców, położona jest wśród przepięknych mazurskich krajobrazów, w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim. Miejscowość znajduje się w połowie drogi, pomiędzy Ełkiem a Augustowem, do których dotrzemy drogą krajową numer 16.

Wśród domów mieszkalnych, we wsi mieszczą się również obiekty odgrywające ważną rolę w życiu mieszkańców. Przede wszystkim jest to Urząd Gminy, w którym rozpatrywane są najważniejsze sprawy dotyczące gminy. W Kalinowie znajdziemy również kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz cmentarz komunalny. Funkcjonują tu również placówki edukacyjne takie jak przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz Publiczna Biblioteka i Gminny Ośrodek Kultury.

Kalinowo to miejscowość, która przyciąga turystów głównie agroturystyką. Zielone tereny całego regionu, z wzniesieniami oraz dolinami wypełnionymi jeziorami, sprawiają że turyści głównie z większych miast, coraz częściej wybierają tego rodzaju wypoczynek.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.