Poniedziałek, 24.06.2024 06:22

Kamery w Grajewie

Brak kamer.

Grajewo - opis

Grajewo to miasto w województwie podlaskim, leżące w dolinie rzeki Ełk, na pograniczu Mazowsza, Mazur i Podlasia, położone na terenie Zielonych Płuc Polski, czyli obszaru charakteryzującego się czystym powietrzem, atrakcyjnymi kompleksami leśnymi i słabym uprzemysłowieniem. Grajewo jest stolicą powiatu grajewskiego i stanowić może fantastyczną bazę wypadową do największego w Polsce Biebrzańskiego Parku Narodowego zajmującego powierzchnię wynoszącą ponad 59200 hektarów.

Walory turystyczne Grajewa opierają się głównie na atrakcjach przyrodniczych miasta i jego najbliższych okolic, aniżeli na zabytkach. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie warto poświęcić nieco czasu na ich zwiedzanie. Do najważniejszych zabytków Grajewa należy kościół Trójcy Przenajświętszej, będący najstarszą świątynią wybudowaną w mieście. Budowla wzniesiona została w latach 1879-1882 w stylu neogotyckim. Równie ważnym i ciekawym zabytkiem pod względem architektonicznym jest dworzec kolejowy wzniesiony w 1873 roku. 

Sąsiedztwo Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz występowanie w okolicach Grajewa wielu niezbyt uczęszczanych dróg zachęcają do uprawiania nie tylko turystyki pieszej, ale także rowerowej. W najbliższych okolicach miasta wytyczonych zostało ponad 300 km szlaków, które znacznie ułatwiają zwiedzanie oraz odkrywanie najpiękniejszych i najciekawszych zakątków tego regionu. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.