Poniedziałek, 24.06.2024 06:02

Kamery w Dworzysku

Brak kamer.

Dworzysko - opis

Dworzysko to niewielka miejscowość zlokalizowana w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim. Przez wieś przebiega droga krajowa nr 5, która wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 91, łączy największe aglomeracje miejskie w Polsce: wałbrzyską, wrocławską, poznańską, bydgoską oraz Trójmiasto. Na wysokości wsi Dworzysko do miejscowości Morsk droga krajowa nr 5 ma status drogi ekspresowej. 

Dworzysko nie jest miejscowością, która pochwalić się może zabytkami, dlatego też nie jest popularna wśród turystów i nie zachwyca bogactwem historii. Niemniej jednak wieś położona jest w powiecie świeckim, który uznawany jest za jeden z najbardziej fascynujących regionów w województwie kujawsko-pomorskim. Liczne jeziora polodowcowe w okolicach Świekatowa położonego zaledwie 20 kilometrów od Dworzyska zapewniają szereg możliwości spędzania wolnego czasu wiosną i latem, a przepiękna Dolina Dolnej Wisły jest fenomenalnym miejscem do długich spacerów przez cały rok.

Powiat świecki może pochwalić się również ciekawymi zabytkami. W wielu wsiach znajdziemy wiekowe domy mieszkalne i murowane, wzniesione w XIX i XX wieku. Warto także zwrócić szczególną uwagę na pozostałości po parkach dworskich oraz samych dworkach. 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.